Základná škola s materskou školou, Papradno 312

 

Navigácia

Školský rok 2010 / 2011 Školský rok 2009 / 2010 Školský rok 2008 / 2009 Školský rok 2007 / 2008 Školský rok 2006 / 2007

Recept na krásne prázdniny

Recept na krásne prázdniny

Na stiahnutie

  Najlepší koláč mojej mamy  
 

Výsledky súťaže "Najlepší koláč mojej mamy" nájdete na stránke www.kolace.kvalitne.cz .

 
     
  Súťaž Plameň  
 

Dňa 18. 06. 2011 sa naši chlapci – hasiči zúčastnili hasičskej súťaže žiakov základných škôl pod názvom Plameň, ktorá sa uskutočnila v Jasenici. Spomedzi12 súťažiacich družstiev v disciplíne Požiarny útok sa naši žiaci umiestnili na peknom 4. mieste. V súťaži nás reprezentovali žiaci: Jakub Jánošík, Lukáš Španihel, Andrej Zboran, Jozef Šamaj, Pavol Jeleník, Milan Hrebičík, Jakub Sučík, Martin Babiar, Patrik Dubec a Erik Cupan pod vedením Borisa Balušíka ml. Menovaným blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

 
     
  Bezpečnosť detí počas letných prázdnin  
 

Vážení rodičia, venujte, prosím, pozornosť otvorenému listu od občianskeho združenia RESCUE TEAM SLOVAKIA, v ktorom Vás občianske združenie oboznamuje s prevenciou úrazov detí počas prázdnin.

list_rodicom.pdf

 
     
  Šporové súťaže  
 

Dňa 14. 6. 2011 po vyučovaní sa dievčatá a chlapci našej školy pod vedením Mgr. Veroniky Šištíkovej a p. Daniela Lapúnika  zúčastnili športovej súťaže na futbalovom ihrisku v Brvništi.

Zostava chlapcov z 5., 6. a 7. ročníka odohrala futbalové zápasy so ZŠ Brvnište a ZŠ sv. Augustína v Považskej Bystrici. V oboch zápasoch boli naši futbalisti úspešní a oba zápasy vyhrali bez jediného gólu od súpera.

Zahanbiť sa nedalo ani naše družstvo dievčat z 5., 6. a 7. ročníka vo vybíjanej. Dievčatá napodobnili chlapcov a tiež vyhrali oba zápasy vo vybíjanej nad už spomínanými ZŠ.

Obom družstvám ďakujeme, blahoželáme a prajeme ešte veľa takýchto úspechov.

 
     
  Březovský skřivánek-vyhodnotenie súťaže v počítačovej grafike  
 

BLAHOŽELÁME-BLAHOŽELÁME-BLAHOŽELÁME

Naši tretiaci sú  veľmi šikovní žiaci a veľmi ich zaujíma práca s počítačom. Keďže vedia  na počítači  aj pekne kresliť, prihlásila som ich do medzinárodnej súťaže v počítačovej grafike

  .

Na Jožka Zborana  a Annamáriu Fujačkovú

sa usmialo šťastie a stanú sa majiteľmi nového flash discu za 1. a 3. miesto v súťaži (hodnotenie detskou porotou).

Vyhodnotenie tu.

BLAHOŽELÁME-BLAHOŽELÁME-BLAHOŽELÁME

Na stránke súťaže uvedenej v žltom obdĺžniku si môžete pozrieť všetky súťažné práce.

www.zsbrezova.eu

Jožko ZboranJozef Zboran

1. miesto

Annamária Fujačková

3. miesto

Vaneska Španihelová

Vaneska Španihelová

Annamária Fujačková

Annamária Fujačková

Sandrička Hričová

Sandrička Hričová

Timko Lališ

Timotej Lališ

Kvetka Gáciková

Kvetka Gáciková

Vaneska Španihelová

Vaneska Španihelová

Robko Fatura

Robko Fatura

Annamária Fujačková

Annamária Fujačková

Timko LališTimotej Lališ

 

   Mgr. Eva Gastnerová

 
     
  Polícia v škole  
 

Polícia v škole

Dňa 25.5. si každoročne pripomíname Medzinárodný deň nezvestných detí. Je to deň, kedy ožívajú smutné príbehy detí, ktoré sa nevrátili domov.

Pri tejto príležitosti zavítala do našej školy polícia a zamierila ku dverám žiakov prvej triedy.

„Žeby sa niekto stratil?“ Našťastie nie.

Deti sa zúčastnili prednášky ppor. Mgr. Adely Ďurkechovej z OR PZ Považská Bystrica a pozreli si film „Snehulienka trochu inak,“ ktorý vystríha deti pred dôverčivosťou k cudzím ľuďom.

Ppor. Ďurkechová upozornila prvákov, aké je nebezpečné rozprávať sa s neznámymi, brať od nich akékoľvek darčeky a sladkosti či otvárať dvere  niekomu, koho nepoznáme.

Nezabudnite ani vy, vážení rodičia, neustále pripomínať svojim deťom, že na svete je stále viac ľudí, ktorí sa nezastavia ani pred zneužívaním detí.

Nedovoľme im to a spoločnými silami ochráňme naše deti pred týmto nebezpečenstvom.

 

 
     
  Preč s nudou  
 

1. jún 2011 MDD / streda / - športové a zábavné aktivity na školskom ihrisku. Žiaci I. stupňa - 7, 35 - 11, 30 hod. a žiaci II. stupňa 7, 35 - 12, 05 hod.

 
     
  Triedne ZRŠ  
 

Vážení rodičia,

v utorok 24. mája 2011 sa v čase od 14, 30 do 16, 30 hod. konajú individuálne triedne ZRŠ  žiakov V. - IX. ročníka.

 
     
  Didaktické hry a účelové cvičenie  
 

Dňa 20. 05. 2011 sa na našej škole uskutočnia didaktické hry pre žiakov I. stupňa a účelové cvičenie pre žiakov II. stupňa. Aktivity sa začínajú o 8:00 hod. odchodom žiakov a učiteľov spred budovy školy na farmu p. Beníkovej (I. stupeň) a na futbalové ihrisko (II. stupeň). Tu budú plniť úlohy z dopravnej a zdravotnej prípravy a pobytu v prírode. Ukončenie DH je o 11:30 hod. a ukončenie ÚČ je o 12: 15 hod. pred budovou školy. V prípade nepriaznivého počasia sa aktivity rušia a žiaci prídu do školy na riadne vyučovanie. 

 
     
  Burza kníh 11. a 13. mája  
 

Na našej škole sme 11. - 13. mája 2011 usporiadali Májovú burzu kníh. Deti podonášali z domu staršie knižky a tie sa predávali za symbolickú cenu na burze. Nepredané knižky sme venovali našej školskej knižnici.

Ďakujeme všetkým rodičom za darované knižky!

Veríme, že sa vďaka tomuto projektu zvýši záujem detí o čítanie kníh.

VIDEO

Burza_knih_plagat.doc    

 
     
  Týždeň modrého gombíka 2011  
 

Tretí májový týždeň už sedem rokov patrí zbierke Týždeň modrého gombíka na pomoc najviac ohrozeným a zraniteľným deťom vo svete. Tento rok spoločne pomôžeme deťom v Južnom Sudáne, aby mohli chodiť do školy. Pre deti, ktoré zažili vojnu, hlad a núdzu, predstavuje základné vzdelanie šancu poraziť chudobu a prežiť kvalitnejší život. Naučia sa nielen čítať, písať a počítať, ale aj základné zručnosti pre život: napríklad zásady hygieny a starostlivosti o zdravie ako očkovanie či dojčenie, dozvedia sa o nástrahách nášľapných mín aj HIV/AIDS a o tom, ako sa im vyhnúť. Vďaka Vašej podpore budú môcť aj v Južnom Sudáne vyrásť výnimočné deti. Ďakujeme!

 
     
  Ekopyramída  
 

Dňa  20. 04. 2011 sa naši piataci spolu s pani učiteľkou Cabadajovou zúčastnili súťaže Ekopyramída, ktorá bola súčasťou Eko jarmoku v Považskej Bystrici. V súťažnej časti predstavovali projekt o ochrane vody a vodných živočíchov a pretože Ekojarmok bol v znamení Veľkej noci, žiačky – trhovníčky predávali v stánku veľkonočné výrobky, z ktorých mnohé boli vyrobené z odpadových surovín. Žiaci porote dokázali, že vedia mnoho z danej problematiky, výrobky sa páčili nielen porote, ale aj návštevníkom jarmoku – veľa z nich sa predalo. Naši žiaci zaslúžene získali 1. miesto v silnej konkurencii škôl Považskobystrického okresu. Všetkým zúčastneným gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

 
     
  Veľkonočné prázdniny  
 

Oznamujeme žiakom a ich rodičom, že veľkonočné prázdniny sú v dňoch 21. – 26. 4. 2011. Do školy žiaci prídu v stredu 27. 4. 2011. Všetkým prajeme veselú Veľkú noc, dievčatám veľa vody a šibačov, chlapcom veľa maľovaných vajíčok a peniažkov.

 
     
  Deň narcisov 2011  
 

Dňa 15. 4. 2011 sa naša škola opäť zapojila do krásnej akcie, ktorú vyhlasuje každý rok Liga proti rakovine. Naši deviataci spolu s p. učiteľkou Ďurovcovou ponúkali žiakom i občanom našej obce žlté narcisy, aby sme aj my svojou troškou pomohli ľuďom, ktorí trpia touto ťažkou chorobou. Vyzbierali a do Bratislavy sme poslali 353,44 €. Za všetkých, ktorí pomoc potrebujú, vyslovujeme veľké ďakujeme tým, ktorí prispeli do tejto verejnej zbierky.

 
     
  Úspešná reprezentácia školy  
 

Gratulujeme našim futbalistom, žiakom 3. a 4. ročníka, ktorí dňa 15. 4. 2011 postúpili do regionálneho kola Malého futbalu. V okresnom kole porazili družstvo zo ZŠ Nemocničná a ZŠ Školská. V regionálnom kole sa umiestnili na peknom 3. mieste.

 

 
     
  3/4 ročná klasifikačná porada  
 

Dňa 14. 04. 2011 sa uskutoční klasifikačná porada s hodnotením prospechu, správania a dochádzky žiakov za III. štvrťrok šk. roka 2010 / 2011.

 
     
  Žiadosti na stiahnutie  
 

Vážení rodičia,

v sekcii Oznamy pre rodičov sme pre Vás pripravili Žiadosti na stiahnutie.

 
     
  Svetový deň vody  
 

Svetový deň vody

     Voda. Slovo, ktoré bežne používame takmer každý deň bez toho, aby sme si uvedomovali jeho význam. Vďaka trblietavej kvapke vody vznikol život na našej planéte, vyrástol každý kvet a strom, vďaka vode existuje všetko živé okolo nás aj my sami – ľudia.  Celá Zem je posiata drobnými studničkami, modrými stužkami riek, ale aj veľkými jazerami a morami.

     Čo pre nás voda znamená, sme si začali uvedomovať až vtedy, keď sa nám začala strácať pred očami. Úctu k vode nám má pripomenúť 22.marec – Svetový deň vody. Aj žiaci našej základnej školy dali najavo, že vodu si musíme chrániť. Počas Svetového dňa vody uskutočnili mnoho aktivít, aby dokázali, že na čistej a zdravej vode im záleží. O význame a hodnote vody im pútavým spôsobom porozprával Ing. Flašík z Považskej vodárenskej spoločnosti. A nezostalo len pri slovách. Žiaci dostali aj propagačný materiál a dobrú minerálnu vodu. Problematiku sladkej vody im priblížil film Sladkovodný svet a príležitosť mali aj tí, ktorým sa chcelo súťažiť v zábavnom kvíze Čo vieš o vode. Realizovať sa mohli aj nadaní výtvarníci v súťaži pod názvom Čarovná moc vody. Tých najšikovnejších odmeňovala vecnými cenami riad. školy Mgr. Janasová.

     A to ešte nebolo všetko. Tento deň si žiaci oddýchli od učebníc a zošitov a namiesto nich vytiahli fúriky, lopaty a metly. Odvážne sa vybrali do ulíc hľadať naše obecné studne a spoločnými silami odstraňovali neporiadok okolo nich. K príjemnej a veselej atmosfére prispelo aj výborné počasie.

     Škoda len, že ani voda v našich obecných studniach nie je taká, ako bývala. Svedčia o tom aj tabuľky s označením: Úžitková voda.

 
     
  Recyklohry  
 

Triedime odpady v rámci Recyklohier

 Naša škola sa zapojila do školského recyklačného programu Recyklohry. Program usporadúva spoločnosť ASEKOL SK, ktorá zaisťuje zber a recykláciu elektrozariadení, ktoré už doslúžili Cieľom projektu je zvýšiť povedomie o triedení odpadov u mladej generácie a tiež zaistiť recykláciu drobných elektrozariadení v čo najvyššej miere.

V rámci projektu Recyklohry je naša škola vybavená zbernou nádobou na vyradené drobné elektrozariadenia. Zberná nádoba poskytnutá spoločnosťou ASEKOL SK je umiestnená pri hlavnom vchode do budovy školy.

Každý žiak bude môcť do školy nosiť nepotrebné drobné elektrospotrebiče (napríklad starý mobil, kalkulačku, telefón, elektrohračku, drobné počítačové vybavenie, discman alebo MP3 prehrávač, ale tiež napríklad varnú kanvicu, kulmu, fén, aku skrutkovač atď.).

Naši žiaci sa môžu zapojiť tiež do zábavných hier a súťaží, výtvarných či fotografických úloh a kvízov z oblasti triedenia a recyklácie odpadov, ktoré bude organizátor projektu zadávať.

Za nazbierané drobné elektrozariadenia a splnené úlohy získa naša škola body, za ktoré žiakom budeme môcť obstarať rôzne učebné pomôcky, hry aj vybavenie pre voľný čas. Katalóg odmien a ďalšie informácie o projekte sú Vám k dispozícii na www.recyklohry.sk.

  Vážení rodičia, aj vy sa môžete zapojiť doRecyklohier. Ak máte doma vyradené drobné elektrospotrebiče, venujte ich svojim deťom. Zaistíte tak ich recykláciu a svojim deťom pomôžete získať body na nákup odmien.

 
     
  Viete, čo robiť....  
 

Viete__co_robit_....doc

 
     
  Bylinkové čaje  
 

Bylinkove_caje.doc


 

 
     
  Hviezdoslavov Kubín  
 

Hviezdoslavov Kubín

 

Blahoželáme žiakom, ktorí sa umiestnili v školskom kole HK na prvých miestach:

I. kategória:   1. miesto: Filip Koreník – 4. ročník

            2. miesto: Erik Koban – 3. ročník

  3. miesto: Sofia Šardzíková – 3. ročník

II. kategória: 1. miesto: Tereza Bašová – 7. ročník  

  2. miesto: Simona Matejková – 5. ročník

  3. miesto: Nina Strašíková – 6. ročník

Do okresného kola postupujú iba žiaci, ktorí sa umiestnili na 1. mieste. Filipovi i Terke držíme palce!

 

 
     
  Reprezentácia školy  
 

Za úspešnú reprezentáciu školy v literárnej súťaži Európa v škole ďakujeme Pavle Tarožíkovej z 3. triedy, ktorá získala v 1. kategórii 2. miesto, Dominike Balážikovej zo 4. triedy, ktorá sa v 1. kategórii umiestnila na 1. mieste a Kristíne Šamajovej st. z 5. triedy, ktorá sa stala víťazkou 2. kategórie. Všetky práce postupujú do celoslovenského kola.

Kristínka Šamajová: Podarí sa mi rozžiariť Maťkove oči? (Európa v škole)

 
     
  Virtuálna knižnica  
 

V súťaži o NAJ učiteľa mesiaca február 2011 získala Mgr. Eva Gastnerová ocenenie Učiteľ mesiaca - 1. miesto v rámci Slovenska. Blahoželáme!

 
     
  Viete, čo sú to RECYKLOHRY?  
 

RH_clanok(1).doc

Základná škola Papradno vstúpila do novej súťažnej hry pre školy „ RECYKLOVANIE NIE JE  HLÚPOSŤ.“

Je to školský projekt, ktorý v sebe spája vzdelávací program a súťaže so zameraním na triedenie a recykláciu odpadov. Rozvíja vzťah detí k životnému prostrediu formou hier, praktických činností a kvízov. Spektrum vyhlasovaných úloh je naozaj široké. Zahŕňa rôzne kvízy, výtvarné, technické, ale aj literárne súťaže a projekty z oblasti triedenia a recyklácie odpadov.

Splnené súťažné úlohy a zber drobných elektrozariadení do pripravených nádob prinášajú škole body. Organizátorom projektu je kolektívna organizácia ASEKOL SK s.r.o.

„RECYKLOHRY“ sú dlhodobým programom plnenia úloh. Zber drobných spotrebičov prebieha počas celého školského roka. Zbierať sa budú drobné vyradené elektrozariadenia, ktoré sa budú ukladať do červenej zbernej nádoby umiestnenej v škole pri hlavnom vchode.

Napr.: spotrebná elektronika, rádiá, rádiobudíky, DVD prehrávače, MP3 prehrávače, walkmany, hifi veže, discmany videokamery...

IT elektronika: súčasti počítačov ( klávesnice, myši, zdroje...),

PDA,GPS, kalkulačky, telefóny, mobily, záznamníky...

Elektronické hračky: autíčka na diaľkové ovládanie, herné konzoly, digitálne hry...

 Zariadenia, z ktorých budú vybrané zdroje energie, batérie a akumulátory.

DO NÁDOBY NEPATRIA:

  • Batérie a akumulátory
  • Úsporné žiarovky a žiarivky
  • Televízory a počítačové monitory
  • Elektrozariadenia väčších rozmerov, ako je zberná nádoba.

Za každý nazbieraný kilogram drobného elektrozariadenia získa škola 3 body na svoj účet, ktorý môže sledovať na www.recyklohry.sk

Za splnenie zadanej úlohy môže škola získať až 200 bodov. Po nazbieraní dostatočného počtu bodov si škola vyberie darček z internetového katalógu.

 Tešíme sa a Vašu spoluprácu.

 
     
  Riaditeľské voľno  
 

Riaditeľstvo Základnej školy, Papradno 312 oznamuje rodičom, že dňa 09. 03. 2011 udeľuje žiakom 5., 6., 7. a 8. ročníka riaditeľské voľno z organizačných dôvodov – Testovanie 9 – 2011.

V Papradne 03. 03. 2011    Mgr. Janasová, riaditeľka školy

 

 
     
  Testovanie 9 - 2011  
 

Vážení rodičia,

dňa 09. 03. 2011 / streda / prebehne aj na našej škole Testovanie 9 - 2011 žiakov končiacich 9. roč. ZŠ z matematiky a slovenského jazyka.

Testovanie 9-2011 bude prebiehať v čase od 8.10 hod. do 10.55 hod. najskôr z matematiky, potom zo slovenského jazyka.

Žiaci používajú: potreby na písanie – čierne alebo modré prepisovacie pero, nie plniace pero, ceruzku,  rysovacie pomôcky a kalkulačku.

Nesmú používať: mobilné telefóny, Tabuľky pre ZŠ, Pravidlá slovenského pravopisu, slovníky, učebnice, zošity, pomocné papiere (žiak píše priamo do testu).

Náhradné testovanie : 29. 03. 2011 / utorok /  na KŠÚ Trenčín.

 Informácie o testovaní nájdete na NÚCEM www.nucem.sk a ÚIPŠ-ŠVS Michalovce www.testovanie9.svsmi.sk

         Mgr. Margita Bulíková       

               riaditeľ školy

 
     
  2 % z dane  
 

Vážení rodičia,

     aj v tomto kalendárnom roku sa môže naše rodičovské združenie stať prijímateľom sumy do výšky 2% zaplatenej dane fyzickej osoby v zmysle zákona č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov.

     Ak budete súhlasiť s poukázaním sumy do výšky 2% zaplatenej dane z príjmov, pošleme Vám po synovi/dcére tlačivo s poučením na vyplnenie vyhlásenia. Veríme, že poskytnutím tejto sumy pomôžete našim deťom i škole ku skvalitneniu výučby a zakúpeniu potrebných školských pomôcok.

   Ďakujeme za pochopenie   

Mária Gáboríková           Mgr. Margita Bulíková

Predseda rodičovského združenia               riaditeľ školy

pri ZŠ Papradno

 
     
  Jarné prázdniny  
 

Vážení rodičia,

v dňoch 14. - 18. februára 2011 sú jarné prázdniny. Vyučovanie začne v pondelok 21. februára 2011.

 
     
  Chrípkové prázdniny  
 

Vážení rodičia, na základe povolenia OÚ Papradno, Regionálnej zdravotnej služby Považská Bystrica a odporučenia detskej lekárky ZS Papradno vyhlasuje Riaditeľstvo ZŠ Papradno chrípkové prázdniny pre žiakov 5., 8a., 8.b, 9. triedy z dôvodu veľkej chorobnosti žiakov od 25.1.2011 do 28.1.2011 /4 dni /. Polročné vysvedčenie si môžu žiaci alebo rodičia vyzdvihnúť 28.1.2011 v čase od 8:00 – 15:00 hod. u triednych učiteľov v škole. Dňa 31.1.2011 sú polročné prázdniny. Do školy prídu žiaci 1.2.2011 / utorok /

 
     
  Polročná klasifikačná porada  
 

Dňa 24. 01. 2011 sa uskutoční polročná klasifikačná porada s hodnotením prospechu, správania a dochádzky žiakov za I. polrok šk. roka 2010 / 2011.

 
     
  33. PLES RODIČOV  
 

Ples.pdf

 
     
  Zápis žiakov do 1. ročníka  
 

Zápis žiakov do 1. ročníka sa uskutoční dňa 27.januára 2011 ( štvrtok ) od 14,00 hod. do 17,00 hod. v budove ZŠ Papradno. Na zápis je potrebné priniesť rodný list dieťaťa.

 
     
  Výberové konanie  
 

img015.pdf

 
     
  Reprezentácia školy  
 

V decembri bola udelená pochvala od riaditeľa školy Jánovi Zboranovi, žiakovi 6. Ročníka, za 3. miesto v medzinárodnej súťaži iBobor. 3. miesto získal spomedzi 8959 súťažiacich. Na súťaž ho pripravovala p. uč. Gastnerová.

Dňa 8. 12. Sa druháčka Emma Koreníková a štvrták Filip Koreník zúčastnili okresného kola recitačnej súťaže Šaliansky Maťko. Obidvaja získali 3. miesto.

V literárnej súťaži Mám rád život šiestačka Katka Zdurienčiková získala 1. miesto. 

 
     
  Vianočné aranžovanie  
 

Vianocne_aranzovanie.doc

 
     
  Mikuláš  
 

Pesničkou i básničkou sme privítali 6. 12. vo svojich triedach svätého Mikuláša i čierneho čerta. Anjel zostal doma, vraj mu omrzli krídelká. Čert rinčaním reťaze nastrašil menšie deti, na čierno pomaľoval pre šťastie naše líčka, ba nadelil šťastia i pani učiteľkám. Potom spolu s Mikulášom nám rozdávali z velikánskeho vreca sladkosti. Ďakujeme a o rok sa tešíme znova na stretnutie.

 
     
  Výchovný koncert  
 

Začiatkom decembra sme sa zúčastnili protidrogového výchovného koncertu, ktorý pre nás pripravila skupina AYA. Dozvedeli sme sa, čo sú bariéry, kde na nás číha pokušenie zvané droga, čo by sme mali a čo nie v styku s drogou i to, že sú aj dobré drogy. Chlapci zo skupiny ich pomenovali 3DD. Neviete, čo to znamená? Ani my sme nevedeli. Sú to priateľstvo, láska a šport. Želáme všetkým našim spolužiakom i všetkým ľuďom, aby sa tieto stali súčasťou ich života a aby „magorov“, ktorí s úsmevom ponúkajú zlé drogy, stretávali vo svojom živote čo najmenej.

 
     
  Poďakovanie  
 

Prihovor.doc

Srdečne ďakujeme všetkým, ktorí dňa 16. 11. 2010 odprevadili na poslednej ceste riaditeľa školy Mgr. Ivana Šipeka.  Zamestnanci ZŠ Papradno.

 
     
  Smútočné oznámenie  
 

Parte.doc

 
     
  Štvrťročná klasifikačná porada  
 

Dňa 18. 11. 2010 sa uskutoční štvrťročná klasifikačná porada s hodnotením prospechu, správania a dochádzky žiakov za I. štvrťrok šk. roka 2010 / 2011.

 
     
  Ľudové misie  
 

V dňoch 13. - 21. 11. 2010 sa v našej farnosti budú konať ĽUDOVÉ MISIE. V pondelok 15. 11. 2010 navštívia otcovia lazaristi i našu školu, aby oboznámili našich žiakov s priebehom misií v našej farnosti.

 
     
  ZRŠ  
 

Vážení rodičia, dňa 14. 10. 2010 /štvrtok/ sa uskutoční plenárna schôdza ZRŠ o 16,30 hod. v školskej jedálni. Po nej budú triedne rodičovské združenia. Tešíme sa na stretnutie.

 
     
  Ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy  
 

Dňa 28. septembra sa zúčastnili okresného kola športovej súťaže Cezpoľný beh naši žiaci Jakub Sučík z 8. triedy, Jakub Gablík a Marcel Ivančin z 9. triedy. V súťaži sa im darilo: Jakub Gablík obsadil 1. miesto s postupom do krajského kola a celkovo obsadilo družstvo v zložení týchto chlapcov 2. miesto. Chlapcom a p. uč. Šištíkovej, ktorá ich na súťaž pripravovala ĎAKUJEME za úspešnú reprezentáciu školy.

 
     
  Opäť v školských laviciach  
 

Opäť nastal čas zasadnúť do školských lavíc či postaviť sa za katedry pred svojich žiakov po dvoch mesiacoch, na ktoré sa tešia nielen žiaci, ale aj ich učitelia. Prázdniny ubehli ako voda a 2. septembra i naša škola otvorila bránu, aby privítala 180 žiakov – z toho 20 prvákov, ktorým želáme, aby ich prvé nadšenie zo školy vydržalo celých deväť rokov. Privítala aj 24 zamestnancov – 13 učiteľov, 1 vychovávateľku ŠKD, 1 katechétku a 9 správnych zamestnancov.

Škola počas prázdnin žila čulým pracovným ruchom – vymieňali sa okná a robila sa nová fasáda. V tomto čase ju máme už v plnej kráse -  vyupratovaná, vyumývaná, vyblýskaná s novou fyzikálnou učebňou.  Za túto novotu a krásu sa chcem poďakovať v mene riaditeľstva školy, všetkých pracovníkov školy i žiakov starostovi obce p. Š. Hatajčíkovi za poskytnutie finančnej pomoci pri vypracovaní projektu na výmenu okien a fasády,Ďakujem aj našim pani upratovačkám, pánom školníkom a pani kuchárkam, že škola dýcha čistotou a poriadkom. Urobili kusisko práce, veď v júli a ešte aj v auguste bol všade prach, kusy omietky, rozhádzaný školský nábytok. 2. septembra bolo všetko tak, ako má byť, a my sme sa mohli začať učiť.

Čo popriať všetkým do nového školského roku?

      -    Škole – veľa, veľa dobrých žiakov a zanietených pedagógov,

-         prvákom, aby zvládli abecedu a aby sa im splnili očakávania, s ktorými sem prišli v tento deň,

-         deviatakom, aby v posledný školský rok na našej škole ukázali, že sem nechodili nadarmo, zvládli Testovanie 9 – 2011 a dostali sa na tie školy, ktoré si napíšu do prihlášok,

-         ostatným žiakom, aby mali viac jednotiek ako pätiek – tie päťky len na okrasu, aby celkom nezabudli, ako 5 vyzerá,

-         učiteľom – veľa trpezlivosti a pevné nervy,

-         rodičom čo najmenej starostí so svojimi deťmi a aby o nich dostávali zo školy len tie najlepšie správy.        

         Mgr. Bulíková, v z. RŠ  Papradno

 
     
  Na účelovom cvičení - pozri FOTOALBUM  
 

September opäť zaklopal na školskú bránu a my sme si poslušne posadali do lavíc v triedach. Opálení, plní elánu a chuti do učenia sme zase otvorili knihy a začali zbierať nové zrnká múdrosti.

A hoci prázdniny len nedávno skončili, tešili sme sa ešte na jeden voľný deň, ktorý sme mali stráviť v prírode na účelovom cvičení. Na ten deň sme museli dlho čakať, lebo september - máj jesene , ako ho zvyknú nazývať v ľudových pranostikách - bol taký upršaný, že na vychádzku sa nedalo ani len pomyslieť. Slnko však aspoň pár dní ukázalo svoju vľúdnu tvár a my sme v utorok vyrazili do prírody. Naším cieľom bola kaplnka v štiavnickom chotári. Počas náročnej trasy sme museli zvládať úlohy z topografie a orientácie v teréne, všímali sme si turistické značky, obdivovali okolité stromy. Dlhý výstup bol odmenený nádherným pohľadom na rodnú dedinu. V diaľke sa vynorila panoráma kopcov zvierajúcich našu dedinu. Najkrajšie sa vynímala Dúbrava, ktorej sme dovideli až na vrchol. Čaro jesennej prírody nás obklopovalo všade v podobe kríkov ovešaných trnkami a šípkami alebo polí posiatych jesienkami, ktoré ohlasujú príchod chladnejších dní. Hoci bola tráva ešte pokrytá rosou, neváhali sme, vytiahli loptu z tašky a zahrali si futbal. Ostatní založili malý ohník a čoskoro si pochutnávali na opečenej slaninke alebo špekačke.

 Deň sa nám naozaj vydaril a dlho bude na čo spomínať.

 
     
  Vzdelávacie poukazy - záujmové krúžky  
 

Vážení rodičia,

Vzdelávací poukaz / VP / musí byť podpísaný jedným rodičom  / v strede tlačiva / - žiaci VP nepodpisujú.

Krúžky, ktoré si žiak vybral zapíšte prosím  ceruzkou na zadnú stranu VP – krúžok, na ktorý si žiak uplatňujeVP musí byť zapísaný ako prvý!!!

Vzdelávacie poukazy prosíme odovzdať do 21. septembra 2010.

Ponuku krúžkov nájdete v časti Krúžky.

 
     
  Školská jedáleň  
 

Vedúca školskej jedálne oznamuje stravníkom, že poštové poukážky za stravu na mesiac september sa budú vydávať v dňoch : 30. – 31.08. 2010 t.j. v pondelok , utorok od 800  – 12 00 hod. A 02.09. 2010 t.j. vo štvrtok od 700- 1200 hod.

 
     
  Slávnostné otvorenie šk. roka 2010 / 2011  
 

Riaditeľstvo Základnej školy Papradno oznamuje žiakom  a ich rodičom, že slávnostné otvorenie nového školského roka 2010/2011 bude 02.09.2010 po skončení svätej omše, ktorá sa začne o 8,30 hod.