Základná škola s materskou školou, Papradno 312

 

Navigácia

 • OZNAM

  OD 29.11.

  - krúžková činnosť do odvolania pozastavená.

  - SZUŠ Stella - tanečný odbor - do odvolania pozastavené.

  - SZUŠ Stella - hudobný odbor - do odvolania pozastavené.

  - ZUŠ IWK - výtvarný odbor - do odvolania pozastavené.

 • Jazykový WocaBee šampionát - krajské kolo

     Štvrtáci z Papradna zvíťazili v krajskom kole medzinárodnej online súťaže

  v učení cudzích jazykov s názvom Jazykový WocaBee šampionát.

  Žiaci sa počas trvania súťaže od 20. októbra naučili až 158 nových slovíčok.

  Postúpili tak do celoslovenského kola súťaže, ktoré sa koná

  v termíne 17. - 24. novembra. 

  Jazykový WocaBee šampionát prebieha pod záštitou Ministerstva školstva, vedy,

  výskumu a športu SR.

  Viac informácií nájdete v priloženej tlačovej správe 1 - TU a v tlačovej správe 2 - TU.

 • Záložka do knihy spája školy

              Naša škola sa aj tento rok zapojila do už 12. ročníka projektu "Záložka do knihy spája školy", ktorého cieľom je nadviazanie kontaktov medzi českými a slovenskými základnými školami a osemročnými gymnáziami a podpora čítania prostredníctvom výmeny záložiek do kníh. Koordinátorkou projektu na našej škole bola Mgr. Eva Gastnerová. Tento rok sa do  projektu prihlásilo 928 škôl, a to z Českej republiky 224 a zo Slovenskej republiky 704 škôl.

             S napätím sme čakali, ktorá  bude naša partnerská škola. Stala sa ňou Základná škola, Šmeralova 25 z Prešova. Naši žiaci vyrábali záložky hlavne na hodinách výtvarnej či literárnej výchovy, na pracovnom vyučovaní, niektorí ich vyrábali aj v školskom klube detí alebo v rámci záujmových krúžkov. Ojedinele aj doma. Záložky boli vyrábané rôznymi technikami. Bola na nich stvárnená tohtoročná téma  projektu Očarujúci svet knižných príbehov, rozprávok a básní.

              Okrem záložiek sme kamarátom z Prešova pribalili do balíka sprievodné listy s podpismi našich žiakov, fotografie našej školy, pexeso, brožúrky o našej obci, nárečiach, zvykoch,  ale aj obľúbenú knižku našich žiakov, ktorú napísala rodáčka z Papradna pani spisovateľka Mária Gáboríková  Zvedavé húsky, za čo patrí poďakovanie starostovi našej obce p. Ing. Romanovi Španihelovi a p. riaditeľke našej školy Mgr. Helene Janasovej.

              S napätím sme čakali na vytúženú zásielku od našich kamarátov z Prešova. Napokon sme sa jej dočkali.  Boli sme veľmi prekvapení, akí sú naši noví kamaráti zruční a plní fantázie. Záložky boli veselé, plné pekných kresieb, rozprávok, citátov z obľúbených kníh. Rozdelili sme ich medzi žiakov, ktorí sa do projektu zapojili. Dúfame, že im budú pripomínať ich nových prešovských kamarátov vždy, keď otvoria knihu.

  Okrem záložiek  a informácií o škole a meste Prešov sme od partnerskej školy dostali aj vzácny dar, ktorý nám venovala primátorka mesta Prešov Ing. Andrea Turčanová – knihu o meste Prešov. Stane sa súčasťou našej školskej knižnice. Ďakujeme!

              Všetci žiaci, ktorí prispeli výrobou záložky do projektu a všetky pani učiteľky, ktoré ich pri výrobe usmerňovali, si zaslúžia veľké ĎAKUJEM za prácu, ktorá všetkých potešila a obohatila. Verím, že aj naďalej budú súčasťou projektu, ktorý poteší srdce a ponúka rozhľad našim žiakom.

 • Šarkaniáda 2021

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Šarkaniáda 2021.

  Šarkaniáda očami Viktórie Trnčíkovej zo 4. ročníka: "Na kopci sa zišla skoro celá naša dedina. Boli tam šarkany od výmyslu sveta. Videla som veľké, malé, kúpené, ba aj doma vyrobené. Ja som mala veľkého pestrofarebného motýľa. Všetky deti boli na konci odmenené."

 • Jazykový WocaBee šampionát

  Naša škola má víťaza okresného kola Jazykového WocaBee šampionátu!

  Žiaci 4. triedy  našej školy získali prvenstvo v precvičovaní slovnej zásoby v okresnom kole súťaže a postupujú do krajského kola.

  V októbri sa žiaci našej školy zapojili do Jazykového WocaBee šampionátu. Tento ročník sa koná pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.
  Jedná sa o tretí ročník súťaže v učení slovíčok cudzieho jazyka, v ktorom medzi sebou súperia študenti všetkých cudzích jazykov od základných škôl až po gymnáziá, a to nielen na Slovensku, ale aj v susednej Českej republike.
  Šampionát prebieha výhradne online, v inovatívnej aplikácii na učenie cudzích slovíčok  s názvom WocaBee.
           Celkovo sa do súťaže zapojilo takmer 60 000 žiakov. V našom okrese sa najusilovnejšími žiakmi stali žiaci 4. triedy našej školy, ktorú vedie p. uč. Gastnerová. Gratulujeme! Žiaci získali prvenstvo vďaka tomu, že v súťažnom období  od 20.10. do 29.10.2021 nahrali denne v priemere 599 bodov (tzv. WocaPoints) na žiaka. Najlepšími hráčmi sa stali Nellka Kontilová (2954 bodov), Laura Palková (2677 bodov) a Samuel Knapo (1636 bodov).
  Žiaci v aplikácii získavajú body iba za správne odpovede pri precvičovaní slovíčok.
           Vďaka tomu, že podali skvelý výkon, sa stali okresnými WocaBee šampiónmi a zaslúžene postupujú do krajského kola, ktoré začína 3.11. a končí 12.11.2021.

         Držme našim žiakom palce, aby boli úspešní aj naďalej a prebojovali sa svojou usilovnosťou až do česko-slovenského finále Jazykového WocaBee šampionátu!

  Stránka aplikácie: www.wocabee.app 
  Stránka súťaže/šampionátu: www.wocabee.app/sutaz  

 • ŠKD I.

  Do fotogalérie bol pridaný nový album ŠKD I..

  21. október a Deň jablka v ŠKD sme si užili naplno výrobou ovocných šalátov.

 • ŠARKANIÁDA

 • Beseda so spisovateľkou

  Beseda so spisovateľkou

  29.9.2021 do našej školy zavítala vzácna návšteva. Pani spisovateľka Mária Gáboríková priniesla svoje nové dielko Lotéria, na ktorom sa podieľali aj naši žiaci. Terajší piataci - ešte pod vedením pani učiteľky Mgr. Zuzany Bielej - ilustrovali dojímavý príbeh priateľstva dvoch chlapcov z Piešťan a rodného Papradna. Pani spisovateľka pochválila a ocenila prácu svojich spoluautorov, spokojnosť s výsledkom spolupráce prejavili aj naši piataci. Už teraz sa tešíme na ďalšie aktivity s pani Gáboríkovou počas Medzinárodného dňa školských knižníc 2021.

 • Cvičenie v prírode - I. stupeň

  Dňa 10. 9. 2021 sa celý prvý stupeň zúčastnil cvičenia v prírode. Vybrali sme sa do Krížovca, ktorý je lákadlom pre deti, pretože sa tam mohli vybehať po lúke a tiež si mohli opiecť svoje špekačky. Počasie nám vyšlo na jednotku a tak sme sa vrátili síce unavení, ale s mnohými peknými zážitkami.

 • Oznam - Ag samotesty

  Vážení rodičia, v prípade, že ste prejavili záujem o sadu Ag samotestov, vyzdvihnúť si ich domov môžete 

  29. 9. 2021 (streda) od 7:00 hod do 8:30 hod. alebo od 11:30 do 15:00 pred budovou školy.

  Prosíme rodičov o dodržiavanie hygienicko-epidemiologických opatrení (R-O-R). So sebou si prineste vlastné pero. Pokiaľ vám termín nevyhovuje, kontaktujte triednych učiteľov.

   

  Aplikácia testov sa odporúča vždy v pondelok a vo štvrtok  pred nástupom do školy, aby sa overil zdravotný stav dieťaťa.

  Ďakujeme pekne za spoluprácu.

 • Účelové cvičenie - praktická časť, 10. 09. 2021

 • Združenie rodičov školy - materská škola

  Združenie rodičov školy - materská škola

  Oznamujeme  rodičom, že dňa 13. septembra 2021 t. j. v pondelok, bude združenie rodičov materskej školy o 16:00 hod. v telocvični základnej školy, vchod od ihriska cez chodbu III. a IV. triedy.

   

  Program: 1. Otvorenie

                    2. Správa o hospodárení s finančnými prostriedkami

                    3. Stravovanie detí, odhlasovanie detí, výber poplatkov

                    4. Školský poriadok

                    6. Voľba  predsedu ZRŠ

                    3. Diskusia, rôzne

   

  Vaša účasť je nutná!!!

   

  Počas združenia musia byť deti  doma!!! Nezabudnite na rúška!!

 • Cvičenie v prírode - I. stupeň

  10.9.2021 - 1. hod. sa učí podľa rozvrhu

                      2. - 4. hod. cvičenie v prírode

 • Účelové cvičenie II. stupeň

  9.9.2021 Účelové cvičenie - teoretická časť, 7:50 - 12:20 hod.

  10.9.2021 Účelové cvičenie - praktická časť, 7:50 - 12:20 hod.

 • Oznam - Ag samotesty

  Vážení rodičia, v prípade, že ste prejavili záujem o sadu Ag samotestov (zatiaľ 5 ks), vyzdvihnúť si ich do môžete 

  9. 9. 2021 (štvrtok) od 7:00 hod do 9:00 hod. alebo od 11:30 do 15:00 pred budovou školy.

  Prosíme rodičov o dodržiavanie hygienicko-epidemiologických opatrení (R-O-R). So sebou si prineste  vlastné pero. Pokiaľ vám termín nevyhovuje, kontaktujte triednych učiteľov.

   

  Aplikácia testov sa odporúča vždy v pondelok a vo štvrtok  pred nástupom do školy, aby sa overil zdravotný stav dieťaťa.

  Ďakujeme pekne za spoluprácu.

   

 • Oznam pre rodičov - samotesty

  Na základe z informácii z okresného úradu Trenčín – odbor školstva, oznamujeme rodičom, ktorí mali záujem o domáce antigénové samotesty, že termín dodania sa posúva. O novom termíne Vás budeme informovať. Ďakujeme za pochopenie.

   

 • Začiatok školského roka 2021/22

  Riaditeľstvo Základnej školy s materskou školou, Papradno 312 Vám oznamuje, že slávnostné otvorenie nového školského roka 2021/2022 sa uskutoční

  dňa 2. septembra 2021 o 9:15 hod. pred budovou školy.


  Žiaci 1. ročníka a ich rodičia vyplnia tlačivo Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti (žiaci, rodičia).


  Svätá omša konaná pri príležitosti  otvorenia školského roka začína o 8:30 v miestnom kostole.

 • Oznam pre rodičov

  Milí rodičia,

  zisťuje Váš záujem o sadu AG samotestovacích testov (25ks/žiak). Testovanie je dobrovoľné v domácom prostredí a nie je podmienkou nástupu dieťaťa do školy. Záujem vyjadrite hlasovaním cez Edupage do 25.8.2021 (streda) do 23:59 hodiny. Rodičia, ktorí nemajú prístup na Edupage, alebo majú akýkoľvek problém s programom môžu vyjadriť záujem prostredníctvom školského emailu: zs@zspapradno.edu.sk. V maile je potrebné uviesť meno a priezvisko žiaka, trieda/ročník. Samozrejme je nutné uviesť meno a priezvisko rodiča. Ak sa rodičia k danému termínu nevyjadria, budeme to považovať za prejav nezáujmu o testy.

 • BEZPEČNE NA PRÁZDNINY!

  Bezpečne na prázdniny

   

  Leto je časom prázdnin, dovolenkových hier a oddychu. Bohužiaľ, práve v lete sa zraní najviac detí a taktiež väčšina z nich zabúda na zásady bezpečného správania, ktoré v priebehu školského roka relatívne bezproblémovo dodržujú. Pritom návyky, ktoré si deti osvoja ešte v rannom veku si so sebou nesú do dospelosti. Preto je vhodné i v období voľna a školského odpočinku viesť deti k zásadám bezpečného správania sa, k ochrane vlastného zdravia a života, a nevystavovať sa zbytočnému riziku úrazu, či inému nežiaducemu správaniu.

  Zabezpečiť program pre deti na dva mesiace školského voľna nie je pre veľa rodičov jednoduchou úlohou. Deti sa často pohybujú bez dozoru dospelých. Rodičom nezostáva nič iné,  len sa s deťmi dohodnúť na určitých pravidlách, dôverovať im, ale zároveň si ich dodržiavanie aj preverovať.

  Dieťa, ktoré je samo doma by nemalo:

  • otvárať cudzím ľudom,
  • nezverejňovať  na sociálnych sieťach informáciu o tom, že je doma samo,
  • pri odchode z domu zabudnúť skontrolovať zabezpečenie okien a dverí,
  • v priestoroch na ulici nosiť viditeľne kľúče,
  • chodiť kamkoľvek s cudzími ľuďmi, či čokoľvek od nich prijímať.

  Dieťa jazdiace na bicykli, by nemalo:

  • používať bicykel v zlom technickom stave, bez vybavenia svetiel a odrazových sklíčok,
  • ísť bez helmy, chráničov a reflexných prvkov,
  • hazardovať  riskantnou jazdou so svojim zdravím .

  Dieťa, ktoré ide k vode,  by  nemalo:

  • vstupovať do vody samo,
  • kúpať sa vo vode, ktorá je pre neho neznáma  - prúdy, dno,
  • preceňovať svoje plavecké sily,
  • plaviť sa na loďkách a člnoch bez plávacej vesty.

   

  Zásady protipožiarnej bezpečnosti pre žiakov školy:

  • Každé dieťa je povinné konať tak, aby nedošlo k vzniku požiarov, hlavne neobsluhovať, nenastavovať, nezasahovať do činnosti spotrebičov
  • Zakladať oheň bez dozoru dospelej osoby.
  • V prípade vzniku požiaru volať t. č.: 150, 112
  • Dieťa by nemalo vyvolať bezdôvodne požiarny poplach alebo zneužívať  tiesňovú linku

  V období prázdnin rodičia často svoje deti posielajú na letné detské tábory, či iné pobytové akcie. Dopredu by si však mali dobre preveriť organizátorov takýchto akcii, preto aby pobyt dieťaťa mimo domu bol preverený a bezpečný.

  Dospievajúci zase často využívajú nepozornosť rodičov a voľnosť prázdninového režimu k užívaniu alkoholu a iných návykových látok.   Z nudy sa často dopúšťajú vandalizmu a poškodzovaniu cudzieho majetku.

    Z tohto dôvodu apelujeme na rodičov, ale zároveň aj na žiakov, aby sa vyvarovali nebezpečným situáciám, ktoré ohrozujú život a zdravie človeka.

  Nezabudnime na dôležité telefónne čísla:

  155 – Rýchla lekárska služba

  150 – Hasičský a záchranný zbor

  158 – Polícia

  112 – Integrovaný záchranný systém

   

  Prajeme príjemné prežitie letných dní, kolektív ZŠ s MŠ Papradno

 • OZNAM - ZABUDNUTÉ VECI!

  Možnosť vyzdvihnúť si zabudnuté veci (predovšetkým šatstvo) platí do štvrtka (8.7.2021). V piatok budú veci zabalené a posunuté na charitu. 

strana: