Základná škola, Papradno 312 ako povinná osoba zabezpečuje poskytovanie informácií v zmysle zákona č. 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám každému, kto o ne požiada.

Spôsob poskytovania informácií, prijímanie žiadosti, postúpenie žiadosti, nesprístupnenie informácií je v zmysle interného predpisu POKYN RIADITEĽA ZÁKLADNEJ ŠKOLY, PAPRADNO 312 aplikácii zákona NR SR č. 211/2000 Z.z. slobodnom prístupe k informáciám:
» pracoviskom poskytujúcim informácie na základe žiadosti je kancelária
riaditeľa ZŠ Papradno 312
» žiadosti o sprístupnenie informácií možno podať:
- poštou na adresu: Základná škola, Papradno 312, 018 13 Papradno 312
- telefonicky: 042 / 4393361

- osobne u zamestnanca zodpovedného za sprístupňovanie informácií -
      Mgr. Helena Janasová - riaditeľka školy

Mgr. Ľubica Sokolíková – zástupkyňa riaditeľky ZŠ Papradno

Informácie sa sprístupňujú písomne – poštou, ústne, nahliadnutím do spisu vrátane možnosti vyhotoviť výpis, telefonicky a elektronickou poštou.
V prípade, že žiadosť je podaná ústne osobne alebo telefonicky, zamestnanec zodpovedný za sprístupňovanie informácií ju zaznamená písomne.
V prípade, že ZŠ Papradno 312 nevyhovie žiadosti, to znamená, že informácie nesprístupní, vydá o tom rozhodnutie.
Povinnosti a kompetencie Základnej školy, Papradno 312 sú vymedzené zákonom č. 596/2003 Z. z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov.