Základná škola s materskou školou Papradno 312,  018 13

Pravidlá pobytu v ŠKD

Vážení rodičia,

ďakujeme vám, že ste sa rozhodli zveriť svoje dieťa do nášho školského klubu detí a dovoľte nám, aby sme vám poskytli pár dôležitých informácií:

1. Do ŠKD sa žiaci zaraďujú na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu, ktorá je k dispozícii u vychovávateľky ŠKD alebo si ju môžete stiahnuť z našej web stránky. O zaradení žiaka do ŠKD rozhoduje riaditeľka školy.
  2. Do ŠKD sa prednostne prijímajú žiaci nižších ročníkov ZŠ, ktorých rodičia sú zamestnaní. Do ŠKD možno prijať žiaka aj na prechodné obdobie, ktorého dĺžka sa vyznačí v osobnom spise dieťaťa.
  3. Odhlásenie dieťaťa zo ŠKD sa uskutoční podaním písomnej žiadosti, ktorá je k dispozícii u vychovávateľky ŠKD alebo si ju môžete stiahnuť z našej web stránky.
  4. Pani vychovávateľka prevezme po 4. vyučovacej hodine žiakov z 1. – 4. ročníka. V neprítomnosti vychovávateľky preberá túto zodpovednosť pedagóg, ktorý bol poverený zastupovaním. Žiakov, ktorí končia vyučovanie 5. vyučovacou hodinou a neskoršie, privedú do ŠKD príslušní učitelia.
  5. Žiaci odchádzajú na obed do ŠJ o 12.30 hodine spoločne pod dozorom p. vychovávateľky Žiaci zapísaní do ŠKD sa musia stravovať v ŠJ.
  6. Vychovávateľka ŠKD nesmie nechať žiakov bez dozoru, dbá na to, aby sa žiaci svojvoľne nevzďaľovali z ŠKD.
  7. V priestoroch školy, najmä na schodoch, sa žiak pohybuje pomaly, nevykláňa sa z okien, psychicky a fyzicky nenapáda ostatných žiakov.
  8. Žiak je povinný udržiavať v poriadku a čistote priestory ŠKD a ostatné školské priestory je povinný šetriť školský majetok, v prípade úmyselného poškodenia je žiak povinný nahradiť spôsobenú škodu.
  9. Žiak nesmie nosiť do ŠKD predmety ohrozujúce zdravie, nesmie manipulovať s elektrickým prúdom a vodovodným zariadením.
  10. Na začiatku školského roka a pri rôznych tvorivých hrách a iných činnostiach je vychovávateľka povinná poučiť žiakov o bezpečnosti.
  11. Ak je činnosť oddelenia organizovaná mimo objektu ŠKD, môže jeden vychovávateľ túto činnosť vykonávať s menej ako 25 žiakmi.
  12. Spôsob odchodu žiakov z ŠKD je záväzný podľa osobného spisu dieťaťa. prípade odchodu žiaka z ŠKD skôr, ako je odchod uvedený  na osobnom spise dieťaťa, musí žiak doniesť písomnú žiadosť o uvoľnenie z ŠKD s dátumom, hodinou a podpisom rodiča. Uvoľnenie dieťaťa z ŠKD prebieha na základe telefonického dohovoru, kde rodič je povinný sa identifikovať.
  13. Výška poplatku za ŠKD je 10,- € / 1 mesiac a vyberá sa v troch intervaloch.
  14. Vychovávateľka ŠKD riadi svoju činnosť podľa plánu Hlavných úloh Rámcového plánu ŠKD, prevádzkového poriadku ŠKD a vyhlášky MŠ SR č. 306/2009 z 15. júla 2009 o školskom klube detí, školskom stredisku záujmovej činnosti, centre voľného času, školskom hospodárstve a stredisku odbornej praxe.

Zodpovedná vychovávateľka: Mgr. Hrabošová Miroslava

V Papradne 03.09.2024