MATERSKÁ ŠKOLA

POPLATKY

Úhrada poplatkov za dochádzku

Na čiastočnú úhradu neinvestičných výdavkov materskej školy / s výnimkou mzdových výdavkov/ prispieva zákonný zástupca alebo iná osoba, ktorá má voči dieťaťu vyživovaciu povinnosť. Výška príspevku je 10 € mesačne na jedno dieťa podľa VZN obce Papradno č. 2/2021.

Podľa VZN obce Papradno č. 2/2022  mesačný príspevok za pobyt dieťaťa v materskej škole zákonný zástupca neuhrádza, okrem zákonom stanovených podmienok podľa § 28 bod 6 zákona 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov, ak má dieťa prerušenú dochádzku do materskej školy jeden celý kalendárny mesiac a to z dôvodov choroby, rodinných dôvodov, v čase prázdnin a ak je MŠ zatvorená celý mesiac.

Príspevok za dochádzku uhrádza zákonný zástupca poštovým poukazom na účet, alebo internet bankingom na číslo účtu IBAN: SK4202000000001658085957. Tento príspevok sa uhrádza vopred do 15. dňa v kalendárnom mesiaci /napr. na mesiac september najneskôr do 15. septembra a pod./

Okrem tohto príspevku je zákonný zástupca povinný uhradiť príspevok na stravovanie dieťaťa pokiaľ sa  v materskej škole stravuje. Poštový poukaz za stravu vydáva vedúca školskej kuchyne posledný týždeň v mesiaci a uhradiť ho treba do konca mesiaca  na číslo účtu IBAN: SK3802000000001635422658.

Za dieťa s celodenným pobytom sa uhrádza 1,37 eur a za dieťa s poldenným pobytom 1,14 eur za jeden deň.

Odhlásenie zo stravy oznámi rodič vedúcej školskej kuchyne deň vopred do 13. hodiny. Ak sa tak nestane, uhrádza plnú stravnú jednotku, ktorú obvykle dieťa odoberá. Ak dieťa ochorie v noci a teda zákonný zástupca ho nemohol odhlásiť, môže si v tento deň prísť do školskej jedálne pre obed a odhlási si dieťa na ďalšie dni podľa potreby.

V prípade, že zákonný zástupca neuhradí uvedené príspevky v stanovenom termíne, zástupkyňa riaditeľky  ZŠ s MŠ po predchádzajúcom písomnom upozornení  zákonného zástupcu oznámi túto skutočnosť zriaďovateľovi. Ten vykoná následne pokus o zmier s upozornením rodiča/zákonného zástupcu/, že v prípade ak nebude úhrada vykonaná do stanoveného termínu, bude dieťaťu ukončená dochádzka do MŠ. Ak ani potom nedôjde k úhrade, riaditeľka ZŠ s MŠ po dohode so zriaďovateľom ukončí dochádzku dieťaťa do materskej školy.